Ostalonema mu ravna

Jedan od najboljih biatlonaca svih vremena obranio naslov u dohvatnoj utrci

12. veljače 2018. - 15:19

Francuski biatlonac Martin Fourcade pobijedio je u dohvatnoj utrci na 12,5 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu obranivši zlato iz Sočija.

Nakon što je u nedjelju neugodno iznenadio osvojivši osmo mjesto u disciplini 10 kilometara sprint, 29-godišnji Francuz u dohvatnoj utrci nije dozvolio novo iznenađenje.

Jedan od najboljih biatlonaca svih vremena uvjerljivim nastupom stigao je do svog trećeg olimpijskog zlata i ukupno pete olimpijske medalje. Prije četiri godine u Sočiju je bio 'zlatni' u dohvatnoj utrci i na 20 km, dok je u disciplini 15 km masovni start osvojio srebro, baš kao i u Vancouveru 2010.

Na Svjetskim prvenstvima osvojio je ukupno dvadeset i pet medalja, od čega jedanaest zlata, po čemu je drugi u povijesti iza Ole Einara Bjorndalena.