Ostalo10 kilometara slobodnim načinom

Norvežanka Haga pomela konkurenciju, Vedrana Malec zauzela 71. mjesto

15. veljače 2018. - 10:29

Norvežanka Ragnhild Haga osvojila je naslov olimpijske pobjednice u skijaškom trčanju na 10 kilometara slobodnim načinom na ZOI u Pjongčangu sa 20.3 sekundi prednosti u odnosu na srebrnu Šveđanku Charlotte Kallu, bronce su pripale legendarnoj Norvežanki Marit Bjoergen i Finkinji Kristi Parmakoski, dok je hrvatska reprezentativka Vedrana Malec u konkurenciji 90 skijašica zauzela 71. mjesto.

Za 27-godišnju Hagu ovo je prva medalja s velikih natjecanja u karijeri i odmah zlatna i to s velikom prednosti u odnosu na srebrnu Kallu. Iako je prije sedam godina osvojila naslov svjetske juniorske prvakinje na 5km slobodno, Haga je tek ove sezone uspjela potvrditi svoj potencijal.

Početkom sezone je u finskoj Ruki ostvarila svoju prvu i dosada jedinu pobjedu u Svjetskom kupu u karijeri, up...

19. travanj 2024 10:39