Ostalosjajna utrka

Kuzmina nakon dva srebra stigla do zlata u Pjongčangu

17. veljače 2018. - 14:29

Nakon srebrnih medalja na 15km i u dohvatnoj utrci na 10km, 33-godišnja slovačka biatlonka Anastazija Kuzmina osvojila je zlato u utrci na 12,5km u masovnom startu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu. To joj je šesta olimpijska medalja u karijeri.

Kuzmina je od starta nametnula jaki tempo, a bila je i nepogrešiva na pucanju. Do trećeg gađanja u stopu ju je pratila braniteljica naslova iz Sočija 31-godišnja Bjeloruskinja Darja Domračeva. No, na trećem gađanju Domračeva je promašila jednu metu i morala je u kazneni krug, pa se Kuzmina odvojila od pratnje, te je uvjerljivo osvojila zlato.

Domračeva, koja je u Sočiju osvojila tri zlata, zaostala je +18.8 sekundi i morala se zadovoljiti srebrom, a to joj je prva medalja u Pjongčangu.