Ostalonedodirljiv

Hirscher pomeo konkurenciju za drugo zlato u Pjongčangu

18. veljače 2018. - 09:05

Najbolji skijaš današnjice Austrijanac Marcel Hirscher osvojio je i drugo zlatno odličje na ZOI u Pjongčangu nakon što je u nedjelju na stazi u skijaškom centru Jongpjong s uvjerljivom prednošću pobijedio u veleslalomu ispred Norvežanina Henrika Kristoffersena i Francuza Alexisa Pinturaulta, dok je najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić završio na 24. mjestu zaostavši za pobjednikom tri sekunde i 80 stotinki.

Olimpijski pobjednik u alpskoj kombinaciji nije imao pravog konkurenta na veleslalomskoj stazi. Marcel Hirscher je s uvjerljivo najbržim vremenom prve vožnje, u kojoj je drugoplasiranog Francuza Alexisa Pinturaulta ostavio iza sebe za 63 stotinke, te drugim vremenom u drugoj vožnji stigao do svog drugog zlata na olimpijskim igrama, a kao prvi favorit će ući i u slalomsk...

16. travanj 2024 18:10