OstaloSvi na nogama

Mirakul u Adelbodenu: mladi hrvatski skijaš Elias Kolega napravio rezultat karijere

13. siječnja 2019. - 18:51
dk_sljeme_kralj22-060119_

Austrijski skijaš Marcel Hirscher pobjednik je slaloma kojeg su skijaši u nedjelju vozili u Adelbodenu za Svjetski kup, a hrvatski skijaš Elias Kolega zauzeo je šesto mjesto što mu je najbolji plasman u karijeri.

Hirscher je slavio u Adelbodenu i u nedjelju, nakon što je u subotu pobijedio u veleslalomu, s vremenom  1:47.37, a Kolega, koji je dugo bio vodeći u drugoj vožnji, šesti je s vremenom 1:49.34 i zaostatkom od 1,97 sekunde za pobjednikom. Za Hirschera je ovo 67. pobjeda u Svjetskom kupu i 16. postolje u Adelbodenu.

Drugo mjesto je zauzeo Francuz Noel Clement s vremenom 1:47.87, a treće Norvežanin Henrik Kristoffersen s vremenom 1:48.08.

Najbolji plasman do sada za 22-godišnjeg Kolegu, koji je danas u Adelbodenu imao startni broj 48., bilo je 20. mjesto na Sljemenu. Dru...

16. travanj 2024 11:46