Kaštelani pali u četvrtoj, Zagrepčani slave titulu

Piše Darko Rapić
14. travnja 2019. - 01:03
mladost_ribola_mladost3-130419

Odbojkaši zagrebačke Mladosti proslavili su obranu naslova prvaka države pobjedom protiv Mladosti Ribole Kaštela rezultatom 3:1.

Ključni dio utakmice koji je bitno odredio tijek susreta dogodio se u drugom setu kada je domaćin propustio velikih 20:16, a gosti serijom 9:1 izjednačili na 1:1. Nakon toga na parketu je bila druga priča, sve ono što su Kaštelani napravili u prvom i u većini drugog seta palo je u vodu. Šteta, jer su Zagrepčani nakon početnih 25:20 izgledali loše, pod dojmom fantastične atmosfere u dvorani u Kaštel Starome.

Zanimljivo je kako je jedino vodstvo Mladost imala kod 2:1 u prvom setu. Od tada Kaštelani vladaju parketom, vrcaju napadi, funkcionira blok i sve se čini savršeno. U završnici tog čudnog drugog seta sve je nekako bilo nadohvat ruke za domać...

19. travanj 2024 04:54