Ostaloregionalna liga

Derbi na Starom placu: Nada se porazom vjerojatno oprostila od obrane naslova

Piše Ante Ivelić
6. svibnja 2019. - 09:30

U derbiju Regionalnog ragbijaškog prvenstva na Starom placu uspješnija je bila momčad Zagrebačkog ragbijačkog saveza. Nada se ovim porazom vjerojatno oprostila od obrane naslova.

Selekcija ZRS-a od samog početka utakmice nametnula se kao konkretnija momčad s više rješenja od domaćina. Velike probleme je splitskoj momčadi zadavao otvarač zagrebačke momčadi Nik Jurišić.

Taktički vrlo vješto i efikasno dirigirao je igrom svoje momčadi. Upravo je Jurišić prvi probio obranu Splićana već u 3. minuti. Uzvratio je Rosso iz kaznenih udaraca za vodstvo Nade 6:5. U 15. minuti Kordun je dobio  žuti karton te su domaći deset minuta igrali s igračem manje.

Gosti su to iskoristili zgoditkom Oxenhama i pretvaranjem Jurišića za vodstvo 12:6. Splićani su se trudili, ali nisu uspjel...

17. travanj 2024 01:35