Sport Ostalo

čeka nas biokovski derbi

Vrgorčani zasluženo stigli do finala, navijači u deliriju

Nakon šest godina malonogometaši Vrgorca ponovno su u finalu Prvenstva Hrvatske u futsala!

U paklenoj atmosferi Doma športova, Davor Jović junak Domovinskog rata, svladali su dubrovački Square, u ključnoj drugoj utakmici polufinala rezultatom 6:3.

Susret je počeo kao iz bajke za  „nebesko-plave“, jednu akciju u drugoj minuti koju je zakuhao Valerije Jurić, nakon starta vratara Primića i dubrovačkih igrača unutar kaznenog prostora suci su okarakterizirali kao kazneni udarac, loptu je uzeo kapetan Duško Martinac, koji je bio na sestrinu piru do zore i rutinski pogodio za 1:0.

U 3. minuti novi šok za dubrovačku obranu, Jurić puca, Primić brani, no lopta se odbija do Jelavića koji to posprema za 2:0. Nakon toga Kraljević i Martinac, pogađaju vratnice, a igrale se tek 4. minuta. Jedan start, odnosno naslanjane  Odže na Daničiću, u 5.minuti suci su ponovo okarakterizirali kao novi  kazneni udarac.Daničić uzima loptu i puca, ali Odža čudesno brani i diže dvoranu na noge. Utakmica je bila puna tenzija, suci su pokazali deset žuti kartona, po pet sa svake strane i dva kaznena udarca.

Je su li dobro osudili i dorasli polufinalu, neka procjeni povjerenik za suđenje. Vrgorac je u susret ušao oslabljen, Luka Suton nije mogao nastupiti zbog ozljede, Dubrovčani su isto igrali bez jednog od svojih ponajboljih igrača, Mara Đuraša koji je pocrvenio u prvoj utakmici. Međutim, Square je pojačao samo za ovaj susret, bivši kapetan BiH reprezentacije, proslavljeni nogometaš Emir Spahić koji je za ovaj futsal klub registriran više od deset godina zaigrao je u Tinovu gradu.  No, trener Bačić ga nije previše koristio.

Pred kraj prvog poluvremena Vrgorac je „pao“, redali su se prilike pred Odžinin  vratima, no iskusni vratar bio je na visini zadatka. Međutim, pred kraj prvog poluvremena  kapitulirao je, Pervan je loše zagradio Cvjetkovića koji pogodio s 9 metara za smanjenje vodstva. U nastavku ponovno ista stvar, Square „grize“ i to im se brzo isplatilo, Martinac griješi, a Pele takve poklone ne propušta na semaforu je 2:2 i budi se dio tribina s dubrovačkim navijačima. Kad Vrgorcu ne ide, loptu treba dati Toniju Jelaviću, a ako je on negdje na 10-ak metara od gola, to je problem za sve vratare.

U 25.minuti to je na najbolji način demostrirao, fantastičnim pogotkom u rašlje. Tako je postao krvnik Gospara u ovoj seriji, zabio im je sveukupno pet komada. Nekoliko minuta poslije Jelavić je pucao iz još jednog slobodnog udarca, a nakon njegove „bombe“ najbolje se snalazi Ante Babić koji posprema loptu iza leđa Primića za 4:2. U tom trenutku Square se ozlijedio i najbolji igrač na terenu, Brazilac Pele.

Svoju odličnu partiju okrunio je i Valerije Jurić pogotkom za 5:2,   iz svog kaznenog prostora na prazan gol, nakon što je Bačić krenuo na sve ili ništa s letećim vratarom u polju. Dubrovčani su ipak uspjeli smanjiti rezultat s tom igrom,  preko Blage Gašpara u 38. minuti.

No, kazna je brzo stigla, kapetan Martinac prihvatio je jednu loptu na rubu kaznenog prostora i pospremio je u praznu mrežu za konačnih 6:3 za totalnu ludnicu na tribinama. Cijela dvorana se digla na noge i skandirala svojim ljubimcima, uz pjesmu „Večeras je naša fešta“.

Jedno je sigurno novi prvak Hrvatske u fustalu doći će s Biokova. Sad je pitanje, samo s koje strane. U finalu će se tako sastati stari sportski rivali, makarsko Novo Vrijeme Apfel i Vrgorac.

Biokovski derbi odlučivat će o prvaku Hrvatske ove godine. Pred nama je odličan futsal i pune dvorane, najbolja promocija ovog sporta.

VRGORAC - SQUARE 6:3

Vrgorac, ŠD Davor Jović, junak Domovinskog rata.

Gledatelja 1.000.

Suci: Josip Knezović  i Ivan Mujan  (oba Split).Treći sudac:Šimac. Delegat: Dugeč.

STRIJELCI: 1:0-Martinac(2-6m), 2:0-Jelavić(3), 2:1-Cvjetković(19), 2:2-Pele(21), 3:2-Jelavić(25), 4:2-Babić(27), 5:2-Jurić(36), 5:3-B.Gašpar(38), 6:3-Martinac(40).                     .

VRGORAC: Rašić,  Kraljević, V. Pervan,  Jurić,  Jelavić, Gašpar, Jurjević,  Martinac, Raos, Odža, Turić,  Kozarić, Suton, Babić.

Trener: Pjer Malvasija.

SQUARE: Primić, Pele,  Džanković,  Cvjetković, Rezo,  Kuraja,  Perić,  Nebergoj,  B.Gašpar, Bruninho,  Spahić,  Daničić,  Turuk.

Trener: Antun Bačić.

IGRAČ UTAKMICE: Toni Jelavić.