Ostalobliži se rasplet

St. Louis slavio u petoj utakmici finala, na domaćem ledu imaju priliku osvojiti prvi naslov

7. lipnja 2019. - 11:51

Momčad St. Louis Bluesa na jednu je pobjedu od osvajanja Stanley kupa, prvog u svojoj povijesti, nakon što su u petoj utakmici velikog finala NHL-a svladali u gostima momčad Boston Bruinsa rezultatom 2:1 i poveli 3:2 u seriji.

St. Louis je poveo 55 sekundi nakon početka druge trećine, a strijelac je bio Ryan O'Reilly. Drugi gol za St. Louis zabio je David Perron devet i pol minuta prije kraja utakmice, no sporna je situacija koja je prethodila golu. St. Louisov Tyler Bozak je srušio Bostonovog Noela Acciarija, ali sudac nije svirao prekršaj i iz te akcije je nekoliko sekundi kasnije pao pobjednički gol.

Vratar Bluesa Jordan Binnington je upisao 38 obrana za pobjedu svoje momčadi.

Bruins su smanjili na 2-1 pogotkom Jakea DeBruska šest i pol minuta prije kraja. Tuukka Rask je o...

19. travanj 2024 01:10