Ostaloformula 1

Dominacija Mercedesa: Hamilton najbrži u kvalifikacijama za VN Francuske

22. lipnja 2019. - 18:43

Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) bio je najbrži u kvalifikacijama VN Francuske, osme utrke F1 koja se vozi na stazi Le Castellet.

Svjetski prvak je ostvario najbrže vrijeme na stazi Paul Ricard za svoj 86. "pole position" u karijeri, a odmah do njega je bio njegov momčadski kolega Finac Valtteri Bottas.

Ovo je čak šesti puta u prvih osam utrka da su Mercedesi zauzeli prva dva mjesta na kvalifikacijama. Dominacija Mercedesa je zasad bez presedana, jer su njegovi vozači osvojili svih sedam dosadašnjih utrka, Hamilton čak pet, a Bottasu je pripao  Melbourne i Baku.

Na trećoj i četvrtoj poziciji su Ferrari Monežanina Charlesa Leclerca i Red Bull-Honda Nizozemca Maxa Verstappena.

U ukupnom poretku Hamilton ima 29 bodova više od Bottasa i čak 62 od Nijemca Vettela, koji je danas bio...

16. travanj 2024 22:13