Ostalodrugo kolo

EP u odbojci: Hrvatice pobijedile Estoniju i privremeno zasjele na prvo mjesto skupine

24. kolovoza 2019. - 22:53

Hrvatska reprezentacija ostvarila prvu pobjedu u skupini C Europskog prvenstva za odbojkašice u Budimpešti, gdje su izabranice Danielea Santarellija u dvoboju 2. kola svladale Estoniju sa 3-1 (25-18, 25-17, 26-28, 25-12), nakon jednog sata i 46 minuta igre.

Samanta Fabris sa 14 te Lucija Mlinar i Karla Klarić sa po 12 poena predvodile su reprezentaciju Hrvatske, dok su kod Estonki najučinkovitije bile Kertu Laak sa 13 i Nette Peit sa 11 osvojenih bodova.

U izjednačenom prvom setu, Estonke su držale priključak dijelom zahvaljujući i pogreškama hrvatskih odbojkašica. No, od 19-17 Hrvatska je nanizala pet poena te iskoristila drugu priliku za osvajanje prvog seta.

Ponešene dobrim završetkom prve dionice, hrvatske su odbojkašice nastavile u istom ritmu igrati i u drugom setu u kojem...

25. travanj 2024 06:20