Ostalodramatično do kraja

Ostale na korak do velikog iznenađenja: Hrvatice 'zlatnim bodom' izgubile u ruletu petog seta

1. rujna 2019. - 23:01
hrvatska_ceska9-220619

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija nije se uspjela plasirati u četvrtfinale Europskog prvenstva, u osmini finala u Ankari bolja je bila domaća reprezentacija Turske sa 3-2 (26-24, 18-25, 31-33, 25-22, 16-14) nakon dva i pol sata igre.

Naše su igračice pružile sjajan otpor favoriziranoj domaćoj ekipi, čak su stigle i nadomak pobjede povevši sa 12-11 u petom setu, no na kraju ipak nisu imale dovoljno snage i koncentracije za veliko iznenađenje.

Već je prvi set dao nagovijestiti kako će susret biti dramatičan, Hrvatska je imala prednost od 12-8 na startu, Turska je serijom 9-2 preuzela kontrolu rezultata, ali naše se djevojke nisu predale niti kada je bilo naoko uvjerljivih 22-18 za Turkinje. Stigle su poravnanja na 24-24, no tada je turski blok zaustavio našu najbolju igra...

19. travanj 2024 18:12