OstaloBravo, Matea!

Članica splitskog Marjana osvojila srebro u Japanu i osigurala važne bodove u borbi za izravan plasman na Olimpijske igre

14. rujna 2019. - 18:10

Hrvatska taekwondoistica Matea Jelić, članica TK Marjan osvojila je u subotu srebrnu medalju u kategoriji do 67 kg na Grand Prix turniru G-4 kategorije koji se održava u japanskom gradu Chibu.

Ona je drugog dana turnira na putu do polufinala slavila protiv Belgijanke Craen Indra (6-5) u prvom kolu, zatim protiv Brazilke Santos Caroline (2-0) u drugom kolu i u četvrtfinalu protiv članice TK Dubrave Doris Pole (4-0). Za nastup u finalu je sa 8-2 bila bolja od predstavnice Kine Yungfei, a onda je u finalu pokleknula protiv Francuskinje Magde Henin koja je bila bolja sa 5-4.

Prije nje prvog dana turnira od ostalih hrvatskih predstavnika na borilišta su izašli Nikita Glasnović (TK Marjan) koja je u kategoriji do 57kg zaustavljena u četvrtfinalu, Bruna Vuletić (TK Marjan) koja je u istoj k...

19. travanj 2024 18:15