Ostalostolni tenis

Sjajni rezultati hrvatskih predstavnika na Europskom prvenstvu: Joziću srebrna, Anđeli Mužinić brončana medalja

18. rujna 2019. - 19:49

Hrvatski parastolnotenisač Pavao Jozić osvojio je srebrnu medalju na Europskom prvenstvu u švedskom Helsingborgu, dok je Anđela Mužinić osvojila broncu.

Jozić je u finalu kategorije 7 izgubio od Nizozemca Jeana Paula Montanus sa 0-3 (5-11, 4-11, 6-11).

Na putu do finala Jozić je prošao skupinu bez poraza uz pobjedu nad svjetskim prvakom Španjolcem Jordyjem Moralesom sa 3-2. Nakon prolaska skupine, u četvrtfinalu je pobijedio Poljaka Michala Deigslera sa 3-1, a u polufinalu Šveđanina  Nicklasa Thomasa Westwrberga sa 3-2.

"Bilo je ovo izuzetno naporno natjecanje, jer sam u skupini i nastavku natjecanja dosta mečeva dobivao u petom setu. Noge su mi bile otežane i ponestalo mi je snage za dodatni iskorak kako bih došao na europski tron," kazao je Jozić koji je posebno is...

18. travanj 2024 03:05