Rukometsjajno finale

PPD Zagreb slavio protiv Nexea u finalu kupa tek nakon sedmeraca

15. svibnja 2017. - 00:35

Rukometaši PPD Zagreba po 24. su put osvojili naslov pobjednika Hrvatskog kupa nakon što su u finalu u Umagu svladali Nexe sa 28-27 (24-24, 12-13) boljim izvođenjem sedmeraca.

Našičani su imali prednost od jednog do dva gola tijekom čitavog drugog poluvremena, 10 minuta prije kraja vodili su sa 23-21 i kod tog rezultata David Špiler je izgubio tri lopte, a momčad Zagreba je to uspjela iskoristiti i dvije minute prije kraja poravnati na 23-23.

Na ulasku u posljednju minutu Vedran Zrnić iskoristio je sedmerac za vodstvo Nexea 24-23, ali Igor Vori je sretno/spretnim golom 10 sekundi prije kraja izjednačio na 24-24. Našićani su u preostalom vremenu ipak uspjeli izvesti akciju koju je Saša Barišić-Jaman okončao udarcem sa 10 metara, ali lopta je pogodila vratnicu pa su o pobjedniku od...

16. travanj 2024 18:29