Rukometvelika pobjeda

Španjolska napokon postala europski prvak

28. siječnja 2018. - 23:28
dk_spanjolska_svedska26-280118

Rukometaši Španjolske osvojili su naslov europskih prvaka nakon što su u nedjelju u finalu u zagrebačkoj Areni svladali Švedsku sa 29-23 (12-14). Tako su Španjolci, nakon što su četiri puta poraženi u finalima europskih prvenstava, napokon otišli do kraja i osvojili zlato.

Šveđani se moraju zadovoljiti srebrom. No, oni su i dalje najuspješniji u povijesti europskih prvenstava sa četiri zlatne medalje, ali zadnji naslov osvojili su prije 16 godina.

Do devete minute utakmica je bila u egalu, a onda su Šveđani u dvije i pol minute otišli na tri razlike (7-4). Na vratima Švedske odličan je bio golman Mikael Appelgren, koji je u 12 minuta skupio 6 obrana.

Ipak, Španjolci se brzo vraćaju na gol minusa (6-7), ali do kraja prvog poluvremena stalno su bili u zaostatku i na kraj...

18. travanj 2024 14:33