Rukometprvi korak

Plesali na rubu poraza: no pobjeda protiv Islanda vrijedna je kvalifikacija za Tokio 2020.

13. siječnja 2019. - 12:00
2019-01-11T174331Z_1515983520_RC13A844E420_RTRMADP_3_HANDBALL-WORLD.JPG

„Plesali" su jedno vrijeme na rubu poraza, ali hrvatski rukometaši odličnom su završnicom pobjednički otvorili Svjetsko prvenstvo. Nije bilo savršeno i pošteno su se namučili Červarovi izabranici, no pobjeda se piše. Pozitivno je što smo usprkos brojnim naletima Islanđana ostali pribrani, nismo paničarili. Čak ni kod neugodnih 22:24.

Ključnom se pokazala naša obrana u posljednjih nekoliko minuta koju smo baš osjetno podigli na viši nivo, no bilo bi dobro produžiti razdoblja takve obrane na veći dio susreta. Ako je moguće. Kada obrana i nije najbolja, sve je lakše kad je napad raspoložen. U tom je dijelu prednjačio Luka Stepančić s osam golova. Baš se oslobodio, preuzeo odgovornost i otklonio brige da bi mogao „štekati" s obzirom na to da je u PSG-u nezadovoljan minutažom i p...

24. travanj 2024 05:11