Kauboji donose bod iz uzavrele beogradske Arene

Piše Vedran Babić, (H)
11. travnja 2019. - 21:34
srbija_hrvatska23-110419

U dvoboju 3. kola druge faze kvalifikacija za EURO 2020 u Beogradu su hrvatski rukometaši su odigrali 25-25 (13-13) sa Srbijom.

Pred 5000 gledatelja u beogradskoj Štark Arenom osvojila važan bod za osiguranje plasmana na EURO i ponovno su na vrhu skupine s pet bodova. U dramatičnoj utakmici Hrvatsku su do boda odveli vratar Marin Šego s 12 obrana i Domagoj Duvnjak koji je svoj šesti gol na utakmici dao 30 sekundi prije kraja.

Hrvatska je u otvaranju utakmice kontroliranom igrom došla do prednosti 4-1 i 7-4, a Srbi su prvi gol zabili tek u osmoj minuti. Domaćini su u nastavku ipak pronašli ritam, dijelom i zbog drugog isključenja Davida Mandića koji je dotad sjajno igrao u obrani, pa je u 22. minuti bilo prvo izjednačenje, 8-8. Dokraja prvog dijela igralo se "gol za gol", a prvi ...

20. travanj 2024 01:48