Rukomet13. u poretku

Mladi hrvatski rukometaši osvojili zlato na EYOF-u u Bakuu, ukupno pet medalja za Hrvatsku

Piše PSD
27. srpnja 2019. - 20:21
rukometasi002-1

Posljednjeg dana XV. ljetnog Olimpijskog festivala europske mladeži (EYOF) u Bakuu hrvatski rukometni kadeti osvojili su zlatnu medalju, svladavši u finalnom ogledu vršnjake iz Njemačke sa 29-28.

Bila je to utakmica s puno preokreta, posebno dramatičnih u drugom poluvremenu. Hrvatskih 12-9 Nijemci su sredinom drugog dijela preokrenuli u 17-21, a potom je uslijedio novi preokret naše momčadi na 23-22. Dvije minute prije kraja Hrvatska je stekla teško dostižnih 29-26, što je suparnička momčad uspjela samo ublažiti na pogodak zaostatka.

Brončano odličje osvojili su Danci, bolji od Francuza sa 28-21.

Put do finala i zlatnog odličja na EYOF-u nije izgledao obećavajući - počeo je remijem sa Slovenijom i porazom od Francuske. Međutim, kad je bilo najvažnije, izabranici Nine Markovi...

16. travanj 2024 15:46