Rukometsjajan početak

Nakon juniora i kadeti najavili uspješno ljeto: mladi hrvatski rukometaši razbili Norvešku na otvaranju Svjetskog prvenstva

Piše Filip Ožbolt/SN
6. kolovoza 2019. - 15:40

Hrvatski kadeti počeli su natjecanje na Svjetskom prvenstvu u Sjevernoj Makedoniji uvjerljivom pobjedom protiv Norveške rezultatom 32:22 (16:7), pišu Sportske novosti.

Izabranici Siniše Markote odmah na početku su se na pogon desnog krila Frana Milete odvojili na ugodnih 5:1. Bilo je to ponajviše zahvaljujući pokretljivoj obrani 3-2-1 koja je iznenadila Norvežane.

Njihovi vanjski igrači nisu se snašli u borbi s pokretljivom hrvatskom obranom u kojoj je pivot Nexea Gianfranco Pribetić igrao prednjeg. Kada bi loptu bacili na pivota, ona bi najčešće bila presječena, a Hrvati su to rješavali lakim golovima s druge strane.

Na poluvrijeme su naši kadeti otišli s ugodnih plus devet, a u nastavku je ta prednost rasla i do 14 pogodaka.

U nastavku je to bilo odrađivanje posla ...

24. travanj 2024 15:46