Rukometrukometna dalmacija

Ivandija nakon četvrtog poraza napustio klupu Dubrovnika: od terceta Dalmatinki jedino su Pločanke na gostovanju uzeli puni plijen

Piše Tonći Vlašić, Branko Kulidžan, Mišo Gulić, Vedran Babić
5. studenog 2019. - 16:03

Do bodova su Pločanke došle kolektivnom i odlučnom igrom svjesne da u ovom susretu nemaju šta izgubiti jedino dobiti. U tome su uspjele upravo zahvaljujući raspucanim Magdaleni Žderić i Andreji Klarić koja je u posljednjim sekundama susreta postigla pobjednički pogodak. Bila je to čvrsta igra s obje strane i grčevita borba za svaku loptu. Pločanke su sa zvukom sirene stigle do druge pobjede u sedam kola.

Prvih dvadesetak minuta Splićanke su se solidno držale, gubile su samo 11:9, a onda su Sesvete otišle na plus četiri do kraja poluvremena, da bi se ekspresnom serijom 4:0 odlijepile na 19:12 i time slomile otpor gošći.

Unatoč odlično odigranom prvom poluvremenu u kojem su na krilima Marije Hrgović-Tomić ostvarile višak od tri gola, rukometašice Sinja nisu uspjele isti ni...

18. travanj 2024 20:45