Strani nogometPROPAO BUNKER

Uraganski start Češke dovoljan za pobjedu protiv Grčke

12. lipnja 2012. - 21:50
Ogledom skupine A između Češke i Grčke na stadionu Miejski u Wroclawu započeo je program utakmica 2. kola na Europskom nogometnom prvenstvu u Ukrajini i Poljskoj. Slavila je Češka 2-1. Česi su nakon uvjerljivog poraza od Rusa (4-1) u 1. kolu u ovoj utakmici sjajno krenuli. Nakon 6 minuta već su imali vodstvo 2-0 i Grke na koljenima.

Nakon samo dvije minute i 15 sekundi igre grčki je vratar Kostas Chalkias morao vadti loptu iz mreže prvi put. Zabio je Petr Jirašek ljevicom s ruba kaznenog prostora nakon sjajne asistencije Tomaša Hubschmanna u prostor. Bio je to četvrti najbrži gol u povijesti europskih prvenstava koji je potisnuo onaj Marija Mandžukića Irskoj (nakon dvije minute i 38 sekundi) na sedmo mjesto ljestvice.

Dok se Grci još nisu ni snašli gubili su 2-0. U šestoj...
20. travanj 2024 06:58