Strani nogometeuropska liga

Lovren i Srna strijelci za prolaze Liverpoola i Šahtara, u polufinalu i Villareal i Sevilla

15. travnja 2016. - 01:51

Nakon Liverpoola, Šahtara i Villarreala, plasman u polufinale Europske lige izborili su i nogometaši Seville koji su boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Athletic Bilbao 5-4 nakon što su obje utakmice završile rezultatom 2-1.

Sevilla je tako treću sezonu uzastopce ušla među četiri najbolje ekipe ovog natjecanja kojeg je osvojila zadnje dvije sezone.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca presudilo je promašaj Benata Etxebarrije kojem je Soria obranio udarac u četvrtoj seriji. Za Sevillu je svih pet igrača bilo precizno (Coke, Krychowiak, Konopljanka, N'Zonzi, Gameiro), dok su za Bilbao zabili Raul Garcia, Viguera, San Jose i Susaeta.

Athletic je poveo u 57. minuti golom Aritza Aduriza, vodećeg strijelca Europske lige kojem je to bio deveti pogodak ove sezone. Dvije minute ka...

24. travanj 2024 06:37