Strani nogometEngleski prvoligaš

Slaven Bilić startao porazom kod Chelsea

16. kolovoza 2016. - 01:09
2016-08-15T211421Z_114297261_MT1ACI14551998_RTRMADP_3_SOCCER-ENGLAND-CHE-WHU

Engleski nogometni prvoligaš West Ham za čijem kormilom sjedi hrvatski stručnjak Slaven Bilić, otvorio je novu sezonu porazom na gostovanju kod Chelsea 1-2.

'Bluesi' su poveli golom Edena Hazard u 47. minuti iz jedanaesterca. Izjednačio je James Collins u 77. minuti, a pobjedi domaćinu donio je Diego Costa golom u 89. minuti.

Brazilac je pobjednički pogodak postigao sjajnim udarcem s 20-tak metara. Međutim, Costa nije niti trebao biti na terenu jer je u 68. minuti zbog oštrog starta nad vratarem Adrianom trebao dobiti drugi žuti i isključujući karton, no sudac Anthony Taylor mu je progledao kroz prste.

West Ham već u četvrtak očekuje europski nastup. U prvom susretu završne runde kvalifikacija za Europsku ligu,  Bilićeva momčad gostuje u Rumunjskoj kod Astre.