Strani nogometškotsko nogometno prvenstvo

Jozo Šimunović zabio gol za Celtic

19. ožujka 2017. - 17:53
2017-03-19T132045Z_132931245_MT1ACI14768377_RTRMADP_3_SOCCER-SCOTLAND-DUD-CLG.JPG

Hrvatski stoper Jozo Šimunović bio je strijelac za Celtic koji je u susretu 29. kola škotskog nogometnog prvenstva kao gost svladao Dundee sa 2-1 (1-0) i tako stigao nadomak osvajanja 48. naslova prvaka.

Šimunović je doveo Celtic u vodstvo od 1-0 u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena kada je padajući unatrag udarcem preko glave poslao loptu prema vratima domaćin. Ona je pogodila domaćeg braniča Gomisa u leđa i završila u mreži.

Bio je to prvi Šimunovićev gol u sezoni. Naš je igrač odigrao čitavu utakmicu za "zeleno-bijele" iz Glasgowa.

Ovom pobjedom Celtic je povećao svoju prednost u odnosu na drugi Aberdeen na 25 bodova devet kola prije kraja sezone i za teoretsku potvrdu novog, šestog uzastopnog naslova prvaka potrebna su mu još samo tri boda. Može ih osvoj...

24. travanj 2024 21:23