Strani nogometalaves nije imao šanse

Barcelona rutinski došla do 29. naslova pobjednika 'Copa del Rey'

28. svibnja 2017. - 01:39

U finalu španjolskog nogometnog Kupa Kralja Barcelona je na stadionu Vicente Calderon pobijedila Alves 3-1 obranivši tako naslov iz posljednje dvije godine.

Katalonskom velikanu je to ujedno i rekordni 29. naslov pobjednika "Copa del Rey". Na drugom mjestu ljestvice osvajača je Athletic Bilbao sa 23 naslova, a treći je Real Madrid koji je u kupu slavio 19. puta.

Alavesu je već sam ulazak u finale najveći uspjeh u 96-godišnjoj povijesti kluba.

Sva četiri gola vidjeli smo u posljednjih 15 minuta prvog dijela. Prvu pravu priliku na utakmici imao je Alaves u 27. minuti, no Ibai Gomez je pogodio vratnicu. Lopta je plesala po crti, no ipak nije ušla u mrežu.

Tri minute kasnije Barca je povela sjajnim pogotkom Lionela Messija s ruba kaznenog prostora. Bio je to njegov 54. gol ove sezone ...

20. travanj 2024 14:50