Strani nogometšokantnih pet minuta

Nakon nevjerojatne drame Škotska zaustavila Englesku, poraz Prosinečkog

10. lipnja 2017. - 22:14
2017-06-10T184654Z_140122014_MT1ACI14804377_RTRMADP_3_SOCCER-WORLDCUP-SCO-ENG.JPG

Nakon nevjerojatne drame i tri gola u posljednjih pet minuta utakmice, otočki velikani Škotska i Engleska odigrali su 2-2 u susretu 6. kola F skupine europskih kvalifikacija za plasmana na svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji.

Škoti su bili korak do prve pobjede protiv svojih susjeda nakon 1999. godine, te prve domaće pobjede protiv Engleza nakon 1985. godine, no Harry Kane je golom u trećoj minuti sudačke nadoknade spasio 'Gordi Albion' prvog poraza u skupini, te prvog poraza kvalifikacijama nakon sedam i pol godina.

Gosti su poveli u 70. minuti golom Alexa Oxlade-Chamberlaina i sve do same završnice mirno su čuvali vodstvo. No, u posljednjih pet-šest minuta uslijedila je ludnica. Izjednačio je Leigh Griffiths u 87. minuti sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca. Tri minute kasnije napa...

24. travanj 2024 09:43