Strani nogometLiga prvaka i Europska liga

Rijeka doznala suparnika, debakl Rangersa u Luksemburgu

5. srpnja 2017. - 00:49
dk_dinamo_rijeka72-310517.JPG

Hrvatski nogometni prvak Rijeka doznao je ime suparnika u 2. pretkolu Lige prvaka. Bit će to velški The New Saints.

Velški prvak je u uzvratnom susretu 1. pretkola na gostovanju nakon produžetaka pobijedio gibraltarskog prvaka Europu 3-1 nadoknadivši domaći poraz 1-2. The New Saintsi ili skraćeno TNS su 90 minuta slavili 2-1, anuliravši tako zaostatak iz prvog dvoboja, a potom su u produžetku zabili za prolaz.

Gosti su već u prvom poluvremenu vodili 2-0 golovima Ivana Moye (37-ag) i Scota Quigleyja (41). U 53. minuti Europa je smanjila pogotkom Liama Walkera iz kaznenog udarca izjednačivši rezultat iz prve utakmice. No, potom su uslijedile tri minute kaosa koje su odlučile utakmicu. Europa je od 57. do 59. minute ostala bez dva igrača i tako gostima širom otvorila vrata prolaza. ...

24. travanj 2024 23:30