Strani nogometkrenuli i englezi

Bosansko - hercegovački reprezentativac junak Arsenala u osvajanju Community Shielda!

6. kolovoza 2017. - 20:13

Nogometaši Arsenala po 15. put su osvojili Community Shield, svojevrsni engleski superkup, nakon što su u nedjeljnom dvoboju, odigranom pred 85.437 na rasprodanom Wembleyju, svladali Chelsea sa 2-1 (0-0, 1-1) boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Nakon prvog poluvremena u kojem nije bilo pogodaka, momčad aktualnog engleskog prvaka došla je u vodstvo već u prvoj minuti nastavka pogotkom nigerijskog braniča Victora Mosesa koji je dobro reagirao na ubačaj Garyja Cahilla.

Arsenal je do izjednačujućeg pogotka stigao u 82. minuti, nakon prekršaja Pedra koji je zbog oštrog starta s leđa zaradio izravan crveni karton. Nakon ubačaja Xake najviše je skočio Sead Kolašinac i glavom s pet metara svladao Thibauta Courtoisa.

Bio je to konačan rezultat nakon odigranih 90 minuta pa je odluka ...

25. travanj 2024 12:51