Strani nogometeuropa liga

Vardar kreirao novu senzaciju i svladao Fenerbahce, Ajax izgubio od Rosenborga

18. kolovoza 2017. - 01:43

Nogometaši skopskog Vardara priredili su veliko iznenađenje pobijedivši u prvom susretu završne runde kvalifikacija za Europsku ligu turskog velikana Fenerbahče 2-0.

Golove za jednu od najvećih pobjeda u povijesti kluba zabili su Tigran Barseghjan (20) i Mehmet Topal (90+2-ag).
Oba sastava zaključila su utakmicu s igračem manje. Vardar je u 89. ostao bez Bobana Grncarova, a u trećoj minuti nadoknade isključen je i gostujući veznjak Souza.

Vardar je sjajno ušao u ovu sezonu. Prvo je izbacio Malmo, pa do 75. minuti uzvratne utakmice držao protiv Kopenhagena četvrto pretkolo Lige prvaka. Na koncu nije uspio, pa je preselio u kvalifikacije Europske lige gdje je za protivnika dobio Fener. Činilo se kako će turski velikan rutinski do plasmana u natjecanje po skupinama, no Vardar je o...

25. travanj 2024 09:16