Ostalopogledajte video

Hajdučki obračun u Belgiji: Kalinić dobro branio, ali nije mogao spasiti Gent od poraza

1. listopada 2017. - 18:46

Hrvatski nogometni stručnjak Ivan Leko nastavlja nizati sjajne rezultate na klupi belgijskog prvoligaša Club Bruggea. U derbiju 9. kola Club Brugge je na svom travnjaku pobijedio Gent 2-1 zadržavši vodstvo na ljestvici.

Golove za domaćine zabili su Emmanuel Dennis u 16. i Dion Cools u 71. minuti, dok je pogodak za Gent zabio Yuya Kubo u 23. minuti. Na vratima Genta branio je Lovre Kalinić koji se istaknuo s nekoliko sjajnih poteza, ali je kod drugog gola Bruggea mogao bolje reagirati. Franko Andrijašević nije igrao za goste zbog ozljede.

Club Brugge vodi na ljestvici sa 24 boda, Charleroi je drugi sa 20 bodova, dok je na trećem mjestu Excel Mouscron sa 17 bodova. Gent je na skromnom 14 mjestu sa šest bodova.

20. travanj 2024 17:49