Strani nogometSubašić ostao kući

Porto deklasirao oslabljeni Monaco, Red Bullu turski prvak podrezao 'krila'

7. prosinca 2017. - 00:31
2017-12-06T214811Z_1973028663_RC1B481E3A10_RTRMADP_3_SOCCER-CHAMPIONS-POR-AMO.JPG

U skupini G Bešiktaš je kolo prije kraja osigurao broj 1, a Monaco se oprostio od Europe. Za drugo mjesto borili su se Porto i RB Leipzig. Oba sastava su posljednjih 90 minuta dočekala sa po sedam bodova, no Portugalci su bili bolji u međusobnom susretu. Portu je pomoglo i to što je Monaco na Dragau nastupio bez ponajboljih igrača. Leonardo Jardim je želio pružiti priliku igračima koji su manje igrali. Na koncu je Porto slavio s uvjerljivih 5-2 i prošao dalje. U drugom susretu Bešiktaš je na gostovanju slavio 2-1.

Junak utakmice u Portu bio je Vincent Aboubakar koji je postigao dva gola (9, 33) i sjajno uposlio Yacinea Brahimija za 3-0 u 45. minuti. Glik je smanjio iz kaznenog udarca u 61. minuti, ali je Alex Telles četiri minute kasnije vratio Porto na tri gola prednosti. U...

19. travanj 2024 09:12