Strani nogometpremiership

Četvrta pobjeda Evertona u zadnjih pet kola, Vlašić utakmicu pratio s klupe

19. prosinca 2017. - 08:49

U posljednjem susretu 18. kola engleskog nogometnog prvenstva Everton je pobijedio Swansea City 3-1, a hrvatski nogometaš Nikola Vlašić nije nastupio za domaći sastav.
Gosti su poveli u 35. minuti golom Leroya Fera nakon ubačaja iz kornera, no Everton je izjednačio u posljednjim trenucima prvog dijela preko Dominica Calverta-Lewina. Mladi napadač je ispravio pogrešku svog starijeg i iskusnijeg suigrača Waynea Rooneyja koji je promašio kazneni udarac. Rooneyjev udarac je Lukasz Fabianski obranio skrenuvši loptu u vratnicu, no Calvert-Lewin je pospremio odbijanac iza leđa poljskog vratara.
Domaćin je preokrenuo rezultat u 65. minuti sjajnim pogotkom Gylfija Sigurdssona s više od 20 metara. Svoju pogrešku iz prvog dijela Rooney je ispravio u 74. minuti zabivši za 3-1 iz novog kaz...

25. travanj 2024 03:48