City nakon lutrije jedanaesteraca prošao dalje, zaštitari spasili Guardiolu

20. prosinca 2017. - 11:08

Nogometaši Arsenala postali su prvi polufinalisti engleskog Liga kupa, nakon što su u srijedu sa 1-0 na svom Emiratesu svladali West Ham, a vodeća momčad prvenstva Manchester City tek je boljim izvođenjem jedanaesteraca uspio doći do pobjede nad Leicesterom.

Jedini pogodak u dvoboju Arsenala i West Hama djelo je Dannyja Welbecka, koji se u 42. minuti između dvojice braniča Leicestera u petercu uspio izboriti za loptu i gurunuo ju u mrežu.

Momčad Pepa Guardiole držala je vodstvo na King Power stadionu od 26. minute, kada je strijelac bio Bernardo Silva, sve do sedme minute sučevog vremena. No, tada je domaća momčad izborila kazneni udarac, a Jamie Vardy poslao utakmicu u produžetak. U dodatnih 30 minuta nije bilo pogodaka pa je odluka o polufinalistu ostavljena za lutriju jedanaes...

20. travanj 2024 15:13