Strani nogometpremiership

City slavio u derbiju protiv Chelseaja i postavio novi rekord u engleskom prvenstvu

4. ožujka 2018. - 20:22

U derbiju 29. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je pobijedio Chelsea 1-0 i sada ima 18 bodova više od drugoplasiranog Liverpoola. Pogodak odluke zabio je Bernardo Silva u 35. sekundi drugoga poluvremena na asistenciju Davida Silve.

Pobjeda domaćina je mogla biti i uvjerljivija, a 'Bluesi' su tijekom utakmice imali samo dvije prilike. U prvom poluvremenu Chelsea nije uputio niti jedan udarac u okvir suparničkog gola što im se nije dogodilo od 2003. godine.

Zanimljivo, Manchester City je tijekom utakmice imao 902 dodavanja što je novi rekord u engleskom prvenstvu.

U ranije odigranom susretu Brighton & Hove Albion je pobijedio Arsenal 2-1. "Topnicima" je to bio četvrti uzastopni poraz, te peti poraz u zadnjih šest utakmica. Posljednji put Brighton je pobijedio Arsenal u...

19. travanj 2024 23:04