Ostalodanska - peru 1:0

Promašili su niz prilika i penal u sudačkoj nadoknadi, a primili vrlo jeftin gol iz protunapada

16. lipnja 2018. - 22:06

U susretu 1. kola skupine C na Svjetskom nogometnom prvenstvu Danska je u Saransku svladala Peru sa 1-0 (0-0).
Strijelac jedinog gola bio je Yussuf Poulsen u 59. minuti nakon odličnog proigravanja Christiana Eriksena u brzom protunapadu.

Peru je nakon 36 godina ponovno zaigrao na svjetskoj smotri, odigrali su vrlo dobro protiv Danaca, ali su platili danak neiskustvu. Promašili su penal u sudačkoj nadoknadi, promašili su niz prilika, a primili vrlo jeftin gol iz protunapada.

Junak dvoboja je bio je Kasper Schmeichel, sin legendarnog Petera, koji je svojim obranama dovodio Južnoamerikance do ludila.

Peruanci su bolje započeli utakmicu i u 11. minuti Flores je prvi zaprijetio snažnim udarcem preko gola, a dvije minute kasnije udarac Carrilla iskosa brani Schmeichel.