Nije niti među prvih deset: Danac Jorgensen zabio u prvoj minuti, pogledajte tko je postigao najbrži gol

2. srpnja 2018. - 00:35
2018-07-01T185412Z_2108638083_RC1494DA3350_RTRMADP_3_SOCCER-WORLDCUP-CRO-DNK.JPG

Danski branič Mathias Jorgensen postigao je protiv Hrvatske pogodak u 58 sekundi utakmice, međutim njegov golo nije niti među deset najbržih u povijesti svjetskih prvenstava.

Rekorder je još uvijek turski napadač Hakan Šukur koji je u susretu za broncu na SP-u 2002. godine protiv Južne Koreje postigao pogodak već nakon 11 sekundi. Turska je dobila utakmicu 3-2 ostvarivši najveći uspjeh u svojoj povijesti.

Drugi je Čeh Vaclav Mašek koji je na SP-u 1962. u susretu Čehoslovačke i Meksika postigao pogodak nakon 16 sekundi. Meksikanci su u nastavku susreta okrenuli rezultat i pobijedili 3-1.

Iza njih slijedi Nijemac Ernst Lehner koji je u pobijedi 'Elfa' protiv Austrije 3-2 u susretu za broncu na World Cupu 1934. godine zabio gol nakon 26 sekundi. Lehner je na toj utakmici zabio ...

24. travanj 2024 10:38