Strani nogometutakmica za pamćenje

Vahi se ovakva 'senzacija' ne bi dogodila: samuraji izvršili taktičko samoubojstvo u zadnjem napadu

3. srpnja 2018. - 00:28
japan

Senzacija! Ne, nije to plasman Belgije u četvrtzavršnicu Svjetskog prvenstva već način na koji je Japan ispustio pobjedu.

U svega četiri minute na otvaranju drugog poluvremena jedina preostala azijska reprezentacija u turniru imala je prednost – 2:0. Japanci su kontrolirali utakmicu i činilo se kako će se ''crveni vragovi'' pridružiti Njemačkoj, Argentini, Portugalu... – na groblju favorita.

Ali, u posljednjih 20-ak minuta sve se okrenulo protiv japanske momčadi. Poglavito nakon što je belgijski izbornik Roberto Martinez ubacio dvojicu svježih igrača: tandem Fellaini – Chadli. Kasniji će tijek utakmice sugerirati kako je Martinez imao ''špurijus''. Upravo su spomenuti igrači, Belgijci marokanskih korijena, svojim golovima preokrenuli tijek utakmice.