Sport Strani nogomet

Sjajan posao Anderlechta

Zadarski napadač zabio hat-trick u prvom kolu belgijske lige

Početak sezone iz snova za našeg nogometaša Ivana Santinija! U prvom kolu belgijske Jupiler lige zadarski je napadač postigao hat-trick u pobjedi svog Anderlechta 4:1 u gostima kod Kortrijka.

Santini je poentirao u 3., 48. i 73. minuti, a dvije minute nakon što je postigao treći pogodak izašao je iz igre. U redovima Anderlechta cijelu je utakmicu odigrao branič Antonio Milić koji je ovog ljeta stigao u Anderlecht iz Oostendea.

Ako se po jutru dan poznaje, bit će ovo fantastična sezona za Santinija, puna golova. Svakako bi u tom slučaju dao za misliti i izborniku hrvatske reprezentacije.

Bio to Zlatko Dalić ili netko drugi. Santini (29) je prethodno već četiri sezone proveo u Belgiji, ali je tada zabijao u dresovima baš Kortrijka, kao i Standarda.

Posljednje dvije sezone bio je glavni napadač francuskog prvoligaša Caena, a onda ga je Anderlecht ovog ljeta odlučio dovesti u transferu vrijednom oko 3 milijuna eura.

Nakon što je Santini nedavno u prijateljskom ogledu uvalio Ajaxu dva gola, a sada i Kortrijku tri, sa sigurnošću možemo reći kako je Anderlecht napravio sjajan posao!