Strani nogometLiga nacija

Nakon 14 godina primili šest golova: Švicarci u St Gallenu deklasirali oslabljeni Island

9. rujna 2018. - 00:19
2018-09-08T171643Z_1844764998_RC19737AB5C0_RTRMADP_3_SOCCER-UEFA-NATIONS-SWI-ICE.JPG

U susretu prvog kola skupine 2 najjačeg razreda Lige nacija, nogometna reprezentacija Švicarske je u St Gallenu deklasirala Island sa 6-0.

Švicarci su do poluvremena zabili dva gola, a potom u nastavku susreta su još četiri puta svladali islandskog vratara Hannesa Halldorssona.

Golove za Švicarsku zabili su Steven Zuber (13), Denis Zakaria (23), Xherdan Shaqiri (53), Haris Seferović (67), Albian Ajeti (71) i Admir Mehmedi (82). Islanđani su nastupili bez niza glavnih igrača među kojima je bio i kapetan Aron Gunnarsson, a momčad nakon SP-a u Rusiji gdje su zapeli u skupini s Hrvatskom, vodi Erik Hamren koji je naslijedio Heimira Hallgrimssona.

Posljednji put Islanđani su primili šest golova u lipnju 2004. izgubivši od Engleske 1-6. Međutim, to je daleko od rekordnog 2-14 poraza o...

20. travanj 2024 14:08