Pogotkom u rimskom derbiju ušao u povijest: Kolarov tek drugi igrač koji je zabio za Romu i Lazio

30. rujna 2018. - 16:31
2018-09-29T144817Z_640340425_RC1A6274F5D0_RTRMADP_3_SOCCER-ITALY-ROM-LAZ.JPG

U velikom rimskim derbiju 7. kola Talijanske lige Roma je nadigrala Lazio s 3-1 i došla na peto mjesto ljestvice.

Derbi su odlučile pogreške i sjajan gol iz slobodnog udarca Srbina Aleksandra Kolarova u 71. minuti za 2-1, čime se Kolarov uvrstio u povijest kao tek drugi igrač koji je zabio u derbiju za oba rimska kluba, a do danas je jedini kojemu je to uspjelo bio Šveđanin Arne Selmosson prije 60 godina. Roma je povela nakon vezanih grešaka obrane Lazija, a strijelac je petom bio Lorenzo Pellegrini (45), koji je ranije ušao u igru umjesto ozlijeđenog Pastorea. U 67. minuti Ciro Imobille je izjednačio nakon velike pogreške braniča Rome Fabija Fazija, koji se za grešku iskupio pogotkom za 3-1 u 86. minuti. Milan badelj je upao u igru u 55. minuti za Lazio.