Strani nogometfirst division a

Santini zabio dva gola i vodeći je strijelac prvenstva

26. studenog 2018. - 08:41

U susretu 16. kola belgijskog nogometnog prvenstva Anderlecht je na gostovanju izgubio od St Truiden 2-4, a oba gola za goste zabio je hrvatski reprezentativac Ivan Santini.

Poveo je domaćin već u osmoj minuti golom Romana Bezusa. Izjednačio je Santini u 38. minuti, a potom je u 52. minuti realizirao kazneni udarac za vodstvo 2-1. Santini je tako stigao do brojke od 11 golova i trenutačno je vodeći strijelac prvenstva.

Nakon postignutog drugog gola gosti su neobješnjivo stali i St Truiden je uzvratio s tri gola, a strijelci su bili Takehiro Tomiyasu (62), Daichi Kamada (66), te Yohan Boli (90+3).

Santini je igrao cijeli susret za goste iz Bruxellesa, baš kao i Antonio Milić.

Na ljestvici vodi Genk sa 35 bodova, Antwerpen je drugi sa 32 boda, a treći je Club Brugge sa 31 bodom. Ander...

18. travanj 2024 01:03