Strani nogometpremier league

Velika pobjeda u najvećem engleskom derbiju vratila Liverpool na vrh tablice, oboren je i klupski rekord

16. prosinca 2018. - 20:05

U najvećem derbiju engleskog nogometa Liverpool je na Anfieldu pobijedio Manchester United sa 3-1 vrativši se na prvo mjesto Premiershipa.

Liverpool je ovom pobjedom produžio niz bez ligaškog poraza na 18 utakmica što je novi klupski rekord. Posljednji poraz u Premiershipu' Redsi' su upisali prošle sezone u svibnju na gostovanju kod Chelsea (0-1).

Momčad Jurgena Klopa je ujedno i ostvarila prvu pobjedu protiv Uniteda u zadnjih devet međusobnih susreta.

Domaćin je poveo u 24. minuti golom Sadia Manea. Fabinho je poslao sjajnu loptu prebacivši posljednji red Unitedove obrane, Mane je primio loptu na prsa, spustio je i zabio za vodstvo Liverpoola.

United je izjednačio u 33. minuti golom Jessea Lingarda nakon velike pogreške vratara Alissona Beckera. Lukaku je ubacio s lijeve strane p...

24. travanj 2024 03:59