Strani nogometklupsko SP

S dva igrača manje: Tunižanima peto mjesto, svi golovi pali s bijele točke

18. prosinca 2018. - 18:35
2018-12-18T154817Z_1755416833_RC13459344B0_RTRMADP_3_SOCCER-CLUB-GUA-TUN.JPG

Nogometaši tunižanske Esperance osvojili su peto mjesto na klupskom Svjetskom prvenstvu koje se održava u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, nakon što boljim izvođenjem jedanaesteraca svladali meksičku Guadalajaru sa 2:1 (1:1). Zanimljivost dvoboja je da su svi pogoci postignuti s bijele točke. Meksikanci su poveli u 5. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Sandoval. U 38. minuti je Belaili bio precizan s bijele točke za pobjednika afričke Lige prvaka.

Rezultat se do isteka osnovnog dijela utakmice nije mijenjao, iako je Esperance ostao s dva igrača manje, nakon isključenja Badrija u 79. minuti i Rabiija u šestoj minuti sudačke nadoknade.Odmah se pristupilo izvođenju jedanesteraca. U prvih pet serija obje su momčadi imale dva promašaja, a pobjednik je odlučen tek u osmoj se...

19. travanj 2024 05:16