Strani nogometkrenule europske avanture

Fenerbahče svladao Zenit u prvoj utakmici šesnaestine finala Europa lige, Rusi promašili kazneni udarac

12. veljače 2019. - 22:36

U prvoj utakmici šesnaestine finala Europske lige nogometaši Fenerbahčea su u utorak na svom terenu protiv Zenita iz Sankt Peterburga slavili sa 1-0 (1-0), s tim da gosti nisu iskoristili penal u prvom poluvremenu. Uzvrat je 21. veljače u Sankt Peterburgu.

Fenerbahče, kojeg je Dinamo u grupnoj fazi natjecanja dobio sa 4-1, dobro je krenuo u utakmicu i u 21. minuti stiže do vodstva. Nakon kornera loptu je u mrežu pospremio Islam Slimani.

Do kraja poluvremena domaćini su još dva puta zaprijetili, ali bez rezultata. Iako je igra Zenita djelovala jalovo, vodeća momčad ruskog prvenstva mogla je izjednačiti u 44. minuti iz penala. No, udarac s bijele točke slovačkog veznjaka Roberta Maka turski vratar Harun Tekin skrenuo je u gredu, a odbijena lopta vratila mu se u ruke.