Strani nogometVelikih 11 bodova prednosti

Praktički osigurali titulu prvaka: Messi i Suarez u dvije minute srušili Atletico Madrid

7. travnja 2019. - 01:28
2019-04-06T204511Z_371625633_RC1B1DE00020_RTRMADP_3_SOCCER-SPAIN-FCB-ATM.JPG

U derbiju 31. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je pobijedila Atletico Madrid sa 2-0, a oba gola Katalonci su zabili u posljednjih pet minuta utakmice.

Barcelona je dominirala i dugo lomila Atletico, posebice nakon 28. minute kada su gosti ostali s igračem manje nakon što je zbog prigovora isključen Diego Costa.

Sve do 85. minute Atletico je na životu držao slovenski vratar Jan Oblak koji je branio sjajno. No, tada je u razmaku od dvije minute primio dva gola, a strijelci su bili Luis Suarez i Lionel Messi. Prvo je Suarez u 85. zabio za 1-0, a dvije minute kasnije pobjedu Barce je potvrdio Messi. Ivan Rakitić je odigrao cijeli susret za Barcelonu.

Ovom pobjedom Barcelona je pobjegla Atleticu na 11 bodova viška i praktički riješila pitanje prvaka.