Strani nogometimaju viška

Osmi uzastopni i ukupno 50. naslov prvaka: Celtic uvjerljivom pobjedom tri kola prije kraja nedostižan Rangersu

4. svibnja 2019. - 19:18
2019-05-04T133930Z_994951692_RC180659D1B0_RTRMADP_3_SOCCER-SCOTLAND-ABE-CEL.JPG

Nogometaši Celtica osigurali su osmi uzastopni, te jubilarni 50. naslov prvaka nakon što su u susretu 36. kola škotskog prvenstva na gostovanju pobijedili Aberdeen sa 3-0.

Celtic sada ima nedostižnih 12 bodova više ispred najvećeg rivala Rangersa koji do kraja sezone ima još tri utakmice.

Pobjedu Celticu na Pittodrie stadionu donijeli su Mikael Lustig golom u 40. minuti, Jozo Šimunović pogotkom u 53. minuti, te Odsonne Eduard koji se među strijelce upisao dvije minute prije kraja susreta.

Šimunović je zabio glavom nakon ubačaja iz kornera, a bio je to njegov drugi pogodak ove sezone u prvenstvu nakon što je zabio i Kilmarnocku u prošlom kolu u pobjedi 1-0.

Celtic je ove sezone već osvojio Liga kup, a 25. svibnja će imati priliku osvojiti i treću uzastopnu trostruku krunu u fi...

19. travanj 2024 23:35