Strani nogometvelika gužva

Slovaci napravili iznenađenje u Budimpešti: Hrvatska ostala na vrhu, ali se sada sve zakompliciralo

10. rujna 2019. - 00:52

U susretu skupine E kvalifikacija za EURO 2020., u kojoj se natječe i Hrvatska, Slovačka je kao gost u Budimpešti svladala Mađarsku sa 2-1 (1-0).

Pogotke za Slovake postigli su Mak (40) i Boženik (56), dok je za Mađare nakratko izjednačio Szoboszlai (50).

Iako je Mađarska bila bolji suparnik i više prijetila tijekom prvog poluvremena, Slovačka je na odmor otišla s vodstvom iskoristivši svoju jedinu priliku prvom poluvremenu. Mak je lijepo proigrao Hamšika na desnom krilu, uslijedio je prizemni ubačaj na peterac prema Boženiku, slovački centarfor bio je blokiran, ali lopta se odbila na nogu natrčalog Maka koji je s osam metar bio precizan.

Početkom drugog poluvremena mladi, 18-godišnji Szoboszlai odlično izvedenim udarcem s više od 20 metara s lijeve strane pogodio je sam g...

20. travanj 2024 05:19