Strani nogometslavlje evertona

Kovačić golom ublažio poraz Chelseaja, na utakmici viđen i Niko Kovač u društvu vlasnika kluba. Preuzima li bivši hrvatski izbornik klupu engleskog velikana?

Piše Hina, PSD
7. prosinca 2019. - 16:48

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić postigao je svoj prvi premierligaški pogodak, ali je njegov Chelsea poražen sa 3-1 (1-0) na gostovanju kod Evertona, u prvoj utakmici 16. kola engleskog prvenstva.

Everton je do pete ovosezonske pobjede došao pod vodstvom privremenog trenera Duncana Fergusona, koji je zamijenio otpuštenog Portugalca Marca Silvu. Za plavu momčad iz Liverpoola utakmica je odlično započela, jer je već u 5. minuti Brazilac Richarlison doveo domaće u vodstvo.

U efikasnijem drugom poluvremenu Dominic Calwert-Lewin je u 49. minuti udvostručio prednost Evertona, da bi tri minute poslije Mateo Kovačić iz voleja sa više od 20 metara smanjio zaostatak momčadi Franka Lamparda. No, u 84. minuti je snalažljivi Calvert-Lewin gurnuo loptu kroz noge braniču i vrataru gost...

19. travanj 2024 02:13