Strani nogometukupno 19. naslov

Celtic pobijedio najveće rivale i došao do četvrtog Liga kupa zaredom, Rangersi nisu uspjeli materijalizirati dominaciju i igrača više

8. prosinca 2019. - 20:43

Nogometaši Celtica po 19. put u povijesti pobjednici su škotskog Liga kupa nakon što su u finalu na Hampden Parku pobijedili najvećeg rivala Rangers sa 1-0.

Bila je to utakmica u kojoj su nogometaši Rangersa dominirali svih 90 minuta, imali su niz sjajnih prilika, među kojima i jedanaesterac, a od 63. minute i igrača više. Međutim, nisu uspjeli svladati sjajnog Frasera Forstera koji je najzaslužniji za slavlje Celtica.

Pobjednika je odlučio pogodak Christophera Julliena u 60. minuti, međutim čini se kako je francuski stoper bio u zaleđu.

Samo tri minute nakon što je Celtic poveo, Rangers je imao najbolju priliku na utakmici. Jeremie Frimpong je glupim prekršajem skrivio kazneni udarac i pritom dobio crveni karton. Pucao je Alfredo Morales, no Forster je odlično obranio. ...

19. travanj 2024 00:41